Hakkımızda

1977 yılından itibaren alüminyum ve alaşımlarının dökümü, bunların işlenmesi konusunda faaliyetlerini sürdüren ALTUN DÖKÜM, kuruluşundan itibaren daima kalite prensibi ile yola çıkmıştır. Gelişimini sürdürmek için teknolojiyi takip ederek enerji, imalat sanayi, havacılık sanayi ve savunma sanayi sektörlerinin çözüm ortağı olarak yoluna devam etmektedir.

Kuruluşumuzdan itibaren elde edilen bilgi birikimi ve donanımlı profesyonel çalışan kadrosu ile toplam kalite anlayışı çerçevesinde malzeme kalitesinden sevkiyata, teknolojik standartlardan çalışan kalitesine kadar bir bütün olarak hizmet veren ALTUN DÖKÜM, tüm üretim proseslerinde son derece gelişmiş ve uluslararası akreditasyona sahip bir süreci başarıyla uygulamaktadır. Müşteri isteğine uygun birincil kalite hammadde ile alaşım yapabilme kabiliyeti sayesinde sektörün önde gelen isimlerinden biri haline gelmiştir. Parçaya ve parçanın teknik özelliklerine uygun en iyi döküm yöntemi seçilmekte; uzman ekibimiz tarafından döküm kalıp ve model tasarımları CAD programları ile yapılmakta, döküm simülasyonu ile doğrulanan tasarımın kalıp bölümümüzde yer alan CNC makineleri ile üretimi gerçekleştirilmektedir. ALTUN DÖKÜM tarafından kendi tesislerinde, kalıp model tasarımından kalıp imalatı, döküm ısıl işlem, talaşlı imalat, tahribatsız muayene uzman personel tarafından aynı çatı altında yürütülmektedir. Kalıp bölümümüz tarafından üretimi gerçekleştirilen kalıp ve modeller numune dökümlerinin gerçekleştirilmesi için dökümhaneye aktarılır. Müşteri tarafından belirtilen analizde eriyik madenin hazırlanması ile simülasyonda belirlenen parametrelerde dökümü gerçekleştirilir. Üretimin her aşamasında gerekli kontroller kalite birimimiz tarafından yapılmaktadır. Döküm parçaların uygunluğu verildikten sonra müşteri isteğine göre hassas ölçülerde talaşlı imalat yapmak için işleme bölümüne aktarılmakta son kontrollerin ardından sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Şirketimiz bünyesinde kum ve kokil serbest döküm, kum ve kokil alçak basınç döküm, yüksek basınç kokil döküm ve devirme döküm yöntemleri ile döküm yapılabilmektedir. Parçanın geometrisine, kalite isteklerine ve talep edilen adetlerine uygun olacak şekilde en uygun döküm yöntemi, alanında uzman kadromuz tarafından tespit edilerek üretim gerçekleştirilmektedir.

Kuruluşundan itibaren kalite gelişimine önem veren ALTUN DÖKÜM ilk olarak 2001 yılında RW TUV’den ISO 9002:1994 belgesini almıştır. Yıllar içerisinde belgesini yenileyerek 2018 yılında alınan ISO 9001 : 2015 ile kalite anlayışını sürekli kılmaktadır. Havacılık sanayisinde çalışmaya başlaması ile 2021 yılında AS9100D belgesi almıştır.

ALTUN DÖKÜM ailesi olarak insan kaynaklarına verdiği önem ile eğitim faaliyetleri, sosyal faaliyet, kişisel gelişimi destekleyici programları öncelikli takip etmekte ve uygulamaktadır. Toplam kalite anlayışı ve birinci kalite malzeme kullanımı ile hızlı ve hatasız üretim anlayışı ile çıktığımız bu yolda 1977 yılından beri Türk Sanayisinin hizmetinde olmaktan gururluyuz. Alüminyum ve alaşımları ile tasarladığınız her türlü ebat ve ağırlıkta ALTUN DÖKÜM sürdürülebilir çözüm ortağınızdır.